Udvalg og nøglepersoner

Oversigt over udvalg og nøglepersoner

mail til alle udvalg@silkeborg-roklub.dk
 

Web-master

Helle Poulsen info@silkeborg-roklub.dk 

Udlejning/gæste- og aktivitetskoordinator

Peter Mikkelsen koordinator@silkeborg-roklub.dk 

Handicapudvalget

Irene Sørensen (formand), Birthe Nyholm birthe.nyh@gmail.com 

Maria Lausten, Linnea Christensen

Materialeudvalget

Hardy Linneberg (formand) linneberg@fiberpost.dk 

Husudvalget

Bjørn Funderskov (formand) funderskov@adslhome.dk  

Ungdomslederudvalget

 

Frank Grønne Jensen fupjensen@mailme.dk, Flemming Gaur flemming@gaur.dk, Morten Hæk morten.haek@gmail.com 

 

Seniorudvalget/daglig rochef

Annelise Jensen (formand) annelise.jensen57@live.dk , Rune Vestergaard Borrits, Sonja Linnet, Adam Schacke og Hanne Nilia 

Senior Tirsdagsroere

Jens Jørgen Nielsen (formand) jjn-nielsen@live.dk  

Langtursudvalget

Sonja Linnet (formand) langtursrochef@silkeborg-roklub.dk 

Instruktionsudvalget

Elisabeth Knudsen (formand) instruktion@silkeborg-roklub.dk,  Mette Petersen

Førstehjælp

Jørgen Højgaard, Morten Hæk, Birthe Nyholm, Jens Jørgen Nielsen og Margrethe Børresen

Revisorer

Michael Bregendahl og Henning Heiselbæk

Revisorsuppleant

Jens B. Lorenzen

Korttursstyrmandskursus, Åstyrmandsretten og vinterroning

Lars Vestergaard,  Frank H. Sørensen og Flemming Gaur

Klubtøj

Morten Hæk morten.haek@gmail.com 

Miljøansvarlig

Louise Friis Hansen hansen.louisefriis@gmail.com 

Sponsorudvalget

Mette Petersen (formand) sponsorudvalg@silkeborg-roklub.dk, Jørgen Højgaard, Peder Larsen og Lene Søby

Medlemsudvalget Anders Killmann Petersen naestformand@silkeborg-roklub.dk 

Depotbestyrer

Kristian Kongsholm kongshol@post11.tele.dk 

Rengøring

Kirsten Andersen kirstenandersen94@hotmail.com 

Byggeudvalget

Frederik Lysholt Hansen, Jens Lisberg, Jens Jørgen Nielsen, Peder Larsen og Rune V. Borrits

Bogholder

Indhente børneattester

Flemming Ryge Petersen kasserer@silkeborg-roklub.dk 

Medlemskartoteket

Birger Rind rind@youmail.dk 

Motionsrummet, vedligehold af romaskiner

Ungdomsafdelingen

Nøgler og nåle/pokaler

Dorrit Sidenius formand@silkeborg-roklub.dk 

Svømmeerklæringer

Lars Bomholt Vestergaard 

Træningsudvalget

 

Scullerkursus

 

Hjertestarter/Trailere

Jørn V. Kristensen jvk@gastech.dk 

Motorbåd/saunapengeboksen

Villy Olsen vvo@fibermail.dk 

Coastalbåde

Ryan Sørensen ryan5620@gmail.com 

Vesteudvalget

Elisabeth Knudsen (formand) ek8632@gmail.com